5/5 - (1 امتیاز)

قیمت لوله گالوانیزه

از جمله عوامل موثر در تفاوت قیمت لوله گالوانیزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت و نوع لوله خام اولیه: به طور کلی این لوله ها به دو دسته فولادی و آهنی تقسیم می شوند.

لوله ی آهنی

رنگ این لوله ها تیره و متمایل به خاکستری می باشد و در رده های وزنی روشن و متوسط ​​موجود می باشد. آنها از آهن سفید نورد شده ساخته می شوند که به آنها لوله های درزدار می گویند. درز در این لوله ها توسط دستگاه های مخصوص جوش داده شده و پس از جوش در فلز مذاب قرار می گیرد.

لوله فولادی گالوانیزه

نوع فولادی این لوله ها از فولاد نرم است که برای افزایش مقاومت و جلوگیری از خوردگی در وان روی قرار می گیرد. لوله های فولادی بیشتر برای تهویه و زهکشی استفاده می شود. از نظر روش تهیه، محصول از دو روش گالوانیزه سرد و گرم به دست می آید.

در روش گالوانیزه گرم لوله مورد نظر را در حمام روی مذاب قرار داده و سپس حرارت می دهند. اما در روش گالوانیزه سرد نمک روی در محلول آبی مخصوص الکترولیز شده و سپس محصول تولید می شود.

2. قیمت روی مصرفی برای رویه محصول: از آنجایی که سطح محصول برای گالوانیزه کردن باید با لایه ای از فلز روی پوشانده شود، بنابراین قیمت روی در بازار ایران و جهان بر قیمت آن تاثیر دارد. لوله گالوانیزه

3. در نهایت هزینه های کارگاه افزایش می یابد. زیرا برای ساخت لوله به امکانات و تجهیزات پیشرفته و همچنین نیروی انسانی نیاز است. به عنوان یک قاعده، ما از انرژی های مختلف برای تولید استفاده می کنیم. به طور کلی تمامی عوامل ذکر شده بر قیمت لوله گالوانیزه که هم به صورت وزنی و هم به صورت انشعاب ارائه می شود تاثیر مستقیم دارد.

لوله های گالوانیزه سرد و گرم چه تفاوت هایی دارند؟

از آنجایی که گالوانیزه کردن به دو صورت سرد و گرم بر روی سایزهای مختلف لوله ها قابل انجام است، باعث تفاوت در نوع استفاده از این لوله ها و طول عمر آنها شده است. تشخیص نوع لوله کار سختی نیست و با بررسی چند مورد می توان به نوع گالوانیزه پی برد.

لوله های گالوانیزه سرد در دماهای کمتر با لایه روی آبکاری می شوند و عمر مفید آنها در زیر خاک 3 تا 4 سال، در خاک و مکان مرطوب مانند گلخانه 5 سال و در محیط خشک بدون 8 سال است. رطوبت

همچنین با انجام فرآیند گالوانیزه سرد، میزان جذب فلز روی توسط لوله در لوله های 2 میلی متری 7 درصد، در لوله های 1.5 میلی متری 4 درصد و در لوله های 1 میلی متری 2 درصد از وزن کل لوله است.

در لوله هایی که با گالوانیزه گرم به دست می آیند، چون آبکاری آنها با فلز قلع در دمای 420 درجه سانتیگراد انجام می شود، اتصالات مولکولی قوی تری دارند و این باعث افزایش عمر مفید آنها بین 25 تا 30 سال می شود. . باید بدانید که مقدار فلز قلعی که در این فرآیند جذب لوله می شود 14 درصد وزن آنها در لوله های 2 میلی متری است.

لوله هایی که گالوانیزه گرم هستند، به دلیل اینکه واکنش های شیمیایی متفاوتی دارند و در دمای بالاتر آبکاری می شوند، سطح براق تری دارند. در ضمن این لوله ها به صورت دو سر رزوه دنده ای تولید می شوند اما لوله هایی که به روش سرد گالوانیزه می شوند بدون رزوه هستند.

لوله برق گالوانیزه

یکی از زیر مجموعه های لوله های گالوانیزه، لوله های برق هستند که به آنها لوله گالوانیزه سبک یا پی جی نیز می گویند. این لوله ها جداره نازکی دارند و به صورت درز جوشی تولید می شوند. در رابطه با روش ساخت لوله های برق گالوانیزه می توان گفت که ابتدا صفحات گالوانیزه را رول به رول برش می دهیم سپس آنها را لوله ای می کنیم و درز را جوش می دهیم و پس از صاف کردن قسمت جوش داده شده با اسپری آلومینیومی. پوشش برای جلوگیری از زنگ زدگی.

به دلیل استفاده از این لوله ها در مراکز صنعتی جهت قرار دادن کابل های برق، به این لوله ها، لوله های برق نیز می گویند. این لوله ها نسبت به لوله های برق معمولی (پلی آمید، پلی اتیلن، شیلنگ و …) در برابر ضربه های مکانیکی و خوردگی مقاومت بیشتری دارند. لوله های برق را می توان هم به صورت روکار و هم به صورت توکار استفاده کرد.

لوله گالوانیزه سبک

مقاومت بالای لوله های گالوانیزه در برابر عواملی مانند زنگ زدگی و پوسیدگی، آنها را به یکی از پرمصرف ترین لوله ها در صنایع مختلف تبدیل کرده است. نمونه ای از این لوله ها لوله های گالوانیزه سبک هستند که معمولا در سیستم های تهویه و فاضلاب های بهداشتی کوچک استفاده می شوند.

این لوله ها از ورق های فولادی نرم به دست می آیند و روش ساخت آنها به این صورت است که ورق های فولادی را از قالب های مخصوص عبور داده و لبه های آنها را به هم جوش می دهند. برای افزایش استحکام آن را در وان مواد گالوانیزه قرار داده و لوله را آبکاری می کنند.

در سیستم های تهویه به دلیل نیاز به فضای کم و قرارگیری در سقف، لوله های مورد استفاده باید وزن سبکی داشته باشند. همچنین برای نصب راحت تر از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و استفاده از لوله های گالوانیزه سبک راه حلی بسیار موثر و کاربردی در این زمینه می باشد.

البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل مقاومت کم این لوله ها در برابر مواد اسیدی نسبت به لوله های آهنی، نمی توان از آنها در هیچ محیطی از جمله فاضلاب صنعتی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی اسیدی باشد استفاده کرد.

 

بهترین قیمت موجود در بازار و ارسال به تمام نقاط تهران و ایران.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ☎  ۰۲۱۴۹۹۸۶۰۰۰ داخلی ۱۰۰ تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *