لوله تست آب از جمله پرکاربردترین و رایج ترین لوله ها در صنایع به شمار می آید.
لوله تست آب

انواع لوله های درزدارتست آب (جدارچاهی):

  • لوله درزمستقیم تست آب
  • لوله اسپیرال تست آب

این لوله از از پرکاربردترین لوله های موجود  در بازار می باشند . لوله درزدارباPH  خنثی به منظور انتقال مایعات و آب تولید می گردد .

لوله های درزمستقیم و اسپیرال (مارپیچی)دونوع مهم لوله های درزدار فولادی می باشند

پس از از انجام تست هیدرو استاتیک برروی این  لوله و بررسی های فنی برای مصارف آبرسانی وجدارچاهی مورد استفاده قرارمی گیرند.

این لوله ها بیشتر در بازار به نام لوله فولادی درزدار شناخته میشود .

قدمت و تاریخچه تولید لوله تست آب

لوله کشی آب دارای قدمت طولانی است که از گذشته تا کنون به روش های گوناگونی انجام می شده است.  از آنجایی که لوله کشی در دوران تمدن باستان ( مانند شهر های یونان، روم، ایران، هند، چین) اختراع شده است و چون آنها حمام های عمومی را توسعه دادند و نیاز به تامین آب آشامیدنی و حذف فاضلاب برای تعداد بیشتری از مردم داشتند.

در آن زمان از لوله های سربی به منظور ساخت حمام و لوله کشی استفاده می کردند

در دوران روم باستان سیستم های لوله کشی به صورت سیستم های گستره مانند قنات به اوج خود رسید. با سقوط روم، بیش از  1000سال در زمینه لوله کشی رکورد داشته و پیشرفت بسیار کندی داشته است. از سال 1800 به بعد با توسعه شهر های مدرن به منظور جلوگیری از بیماری های مختلف بر روی سیستم های لوله کشی نظارت بیشتری انجام شده است و در نتیجه سیسنتم های لوله کشی با پیشرفت همراه بوده اند.

بعد از گذشت زمان و آگاهی از وجود خطرات ناشی از مسمومیت با سرب، استفاده از سرب برای آشامیدن به شدت کاهش یافت و لوله های مسی جایگزین لوله های سربی شدند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و صنعت تاسیسات عمل لوله کشی پیشرفت گسترده داشته است.  لوله تست آب با هدف جا به جایی آب از شبکه آب شهری با نصب لوله های مناسب انجام می گیرد.