لوله گلخانه ای

گل‌خانه یا گیاه‌خانه یا گرمخانه محلی برای کشت انوع مختلف گل یا گیاه است، که سقف و دیواره‌های آن به‌وسیله پوشش‌های شفاف پوشیده شده‌است. پوشش گلخانه باعث ایجاد اثر گلخانه‌ای و محبوس شدن انرژی خورشیدی درون گلخانه می‌گردد. گلخانه‌ها گیاهان را از سرمای زمستان و گرمای تابستان محافظت می‌کنند.انواع این پوششهاشامل شیشه وپوششهای پلاستیکی است پوششهای پلاستیکی می‌تواند از جنس پلی استر، پلی وینیل کلراید(P.V.C) پلی وینل فلوراید(P.V.F) باشد وپلی اتیلن بادرصدهای متفاوتی میباشدکه این درصدهامیتوانددرصدهای ازاشعه مضرuvراجذب کند

 

بهترین قیمت موجود در بازار و ارسال به تمام نقاط تهران و ایران.
جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ☎  02144254565 داخلی 100 تماس بگیرید

لوله گالوانیزه گلخانه ایی

معمولا با سایزبندی های مختلفی بین ۲/۱ اینچ (نمره ۲ ) الی ۴ اینچ (نمره ۱۰ ) و در اوزان سبک و سنگین تولید می شوند. معمولا لوله های گالوانیزه گرم دارای کیفیت و دوام بسیار مناسب تری نسبت به لوله های گالوانیزه سرد می باشند. بدین ترتیب عمر آنها بسیار بیشتر می باشد.

لوله گالوانیزه گلخانه ای PGCO  معمولا در شاخه های شش متری تولید و روانه بازار می شوند. البته امکان تولید در متراژهای دیخواه مشتری نیز امکان پذیر است.

مزیت لوله گلخانه

لوله های PGCO دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. یکی از بهترین مزایایی که لوله های گالوانیزه داشته، روکش گالوانیزه آنها می باشد. زیرا روکش روی می تواند عمر این لوله ها را بسیار بیشتر نماید.

این موضوع هزینه های گلخانه را تا حدودی کاهش می دهد. بدین ترتیب معمولا از لوله گالوانیزه PGCO در احداث گلخانه های مختلف استفاده می شود. آبکاری لوله های گالوانیزه به صورت گرم نیز امکان پذیر می باشد. آبکاری گرم می تواند کیفیت این لوله ها را افزایش دهد. بدین ترتیب مصرف کننده از این لوله رضایت بسیار بیشتری خواهد داشت.

 

موجود بودن انواع اتصالات یکی از مزایای این محصولات به شمار برود. زیرا باعث راحتی و سرعت در نصب این لوله ها برای احداث یک گلخانه نیز می شود. بدین ترتیب استفاده از لوله گالوانیزه گلخانه PGCO از نظر اقتصادی نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

 

لوله گلخانه ای چیست؟

لوله گلخانه ای برای ساخت سازه های گلخانه ای که دارای دیوارها و سقفی از مواد شفاف مثل شیشه یا پلاستیک هستند، به کار برده می شود. در فضای گلخانه برای اینکه گیاهان بتوانند رشد کنند به شرایط تنظیم شده ی آب و هوا نیاز است. این سازه ها دارای سایزهای کوچک و اندازه های بزرگ برای ساختمان های بزرگ صنعتی می باشند.

لوله گلخانه ای همانطور که از اسم آن مشخص است، برای ساخت گلخانه استفاده می شود. بسیاری از افراد گلخانه را با استفاده از قاب های pvc می‌سازند و آن را از طریق ورق های پلاستیکی می پوشانند. در صورتی که از پلاستیک محافظت نشده در مقابل اشعه‌های ماورای بنفش استفاده نشود، پوشش گلخانه ممکن است یک سال بیشتر دوام نداشته باشد. همچنین مواد پلاستیکی خاصی وجود دارند که اگر هزینه بالاتری صرف شود، در برابر اشعه ماوراء بنفش می تواند تا ۴ سال از خود مقاومت نشان دهند. در گلخانه هایی که ساختار آنها از لوله تشکیل شده باشد، از آلومینیوم، فولاد، گالوانیزه، چوب و یا پلاستیک برای ساخت آنها می توان استفاده کرد. هر کدام از این مواد دارای ساختار و پانل متفاوتی هستند که با آنها می‌توان بهتر کار کرد. برای مثال فولاد برای استفاده در ورق های پلی اتیلن یا پارچه‌های پلی وینیل کلرید مناسب خواهد بود.

تاریخچه لوله گلخانه

ایده برای ساخت گلخانه ها در نخستین بار از روم باستان نشعت گرفته بوده است، به این دلیل که امپراطور روم در تمام فضول سال میوه خیار میخورد که در تمام فصول سال کشت ندارد، به همین دلیل هم باغبانان رومی مجبور شدند با استفاده از روش های مصنوعی به پرورش گیاه مورد علاقه حاکمشان بپردازند تا در تمام فصول بتوانند این گیاه را کشت کنند.

در گلخانه های اولیه، باید بوته های خیار را در روز با چرخ دستی زیر نور آفتاب میچرخاندند و در شب ها آنها را زیر پارچه های مرطوب نگه میداشند که در اثر سرما و… خراب نشوند.

در قرن 15 میلادی یک فرد کره ای به نام Sanga Yorok گلخانه ای را طراحی کرد که در تمام روزهای سال شرایط مطلوبی برای کشت داشته باشد. این گلخانه قابلیت کنترل دما و رطوبت داشت و محصولات کشت شده در آن دقیقا با همان میزان رطوبت، دما و … کشت میشدند.

پس از آن در قرن هفدهم گلخانه ها در کشور هلند و برتیانیا که در زمستان ها آب و هوای سردی دارند و نمیتوان در آنها گیاهان زیادی را کشت کرد، ساخته شدند. سازه های ساخته شده در این کشور ها هم دمای و گرمای مناسبی داشتند و هم آنقدر وسیع هستند که در آنها میتوانیم هر ساله میلیون ها گیاه و سبزی کشت کنیم.

پی آن در دهه 1800 میلادی یک کارآفرین فرانسوی به نام چارلز لوسیان بناپارت اقدام به ساخت گلخانه ای مدرن کرد که در آن میتوانیم به کشت کیاهان دارویی بپردازیم،اولین گیاه کشت شده در گلخانه در فرانسه گیاه زیتون بود.

انواع لوله های گالوانیزه گلخانه ای

انواع لوله های گالوانیزه گلخانه ای که برای ساخت گلخانه استفاده می شوند، عبارت اند از :
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه کشاورزی
لوله گالوانیزه صنعتی
لوله گالوانیزه سنگین

 

📌 مطالب پیشنهادی :